Výhružky anonyma nejsou prvním kuriózním problémem VŠE... pamatujete "Lorda Hoven"?

VÍTE, ŽE?
Doporučené
Výhružky anonyma nejsou prvním kuriózním problémem VŠE... pamatujete "Lorda Hoven"?
2019-01-08Michelin
VŠE má na řádění anonymů smůlu dlouhodobě. Před vyhrožováním výbušninou se univerzita na přelomu let 2007 a 2008 potýkala s údajně neúspěšným studentem, který si říkal "Lord Hoven"...
Náhledový obrázek na FB

Podle varovného letáku správce školy (obrázek níže) začalo vše v listopadu roku 2007, kdy neznámý výtržník v budově na Jižním Městě začal znečišťovat toalety - po kabinkách rozmazával výkaly, močil na stěny a nezapomněl vždy zanechat monogram L. H. což, jak se škola později dozvěděla, byly iniciály přezdívky "Lord Hoven". Vedení se rozhodlo řádění zamezit uzamčením části pánských toalet, čímž došlo k zabránění znečišťování záchodových mís. 

Tady však celá situace nabrala přímo komického rázu. L. H. poslal škole výhružný dopis: "Znemožnili ste mi sraní, tak tady na to budu chcát, příjemný úklid!" a svá slova skutečně dodržel. L. H. navíc začal močit i do sedaček na chodbách, do rohů a koutů. Zoufalé vedení všechna WC opět otevřelo, po gaunerovi tehdy už pátrali všichni - studenti, pedagogové i policie. 

Správce areálu, Vlastimil Chládek, dokonce vydal varovný leták (obrázek níže), ve kterém popisuje komunikaci s L. H. Škola začala uvažovat o nainstalování kamerového systému.

Bezradnost členů VŠ instituce nakonec ukončil samotný výtržník. "Už ty hovna patlat nebudu!" napsal muž, který se v dopise podepsal jako "Lord Hoven" alias Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Dodal, že byl zoufalý, bez místa a bez peněz. "Našel jsem si práci, už nemám čas to dělat," rozloučil se. A co napsal, opět dodržel. Policejní vyšetřování bylo také ukončeno. "Vyšetřovali jsme to jako přestupek proti veřejnému pořádku. Pachatele se nepodařilo vypátrat a vyčíslena nebyla ani žádná škoda, takže vyšetřovatel případ odložil," informovala mluvčí policistů Eva Miklíková.

Víc už se toho o vandalovi neví. Na diskusních fórech se píše, že by se snad mělo jednat o bývalého studenta školy, rok narození 1975, který neudělal státnice. To jsou však jen domněnky. Událost shrnuje také film natočený o pět let později, který najdete na třetí, poslední straně článku.

1. část dopisu ze (2) - pokračuj DÁLE.

Výzva studentům a zaměstnancům VŠE: